RIJEČ RAVNATELJA

Poštovani i dragi posjetitelji, dobrodošli na mrežne stranice Srednje škole Ludbreg!

Srednja škola Ludbreg tijekom svojega postojanja dokazala se kao prepoznatljiva, respektabilna i uspješna škola koja brine o svojim učenicima te stvara vrijedne, odvažne i zadovoljne mlade ljude. Netko je zapisao: „Učenik je spomenik sutrašnjice“, a na tom putu izgradnje, škola ima nezamjenjivu ulogu. Stoga nam je cilj učenicima pomoći otkriti njihove talente, razvijati vještine i sposobnosti prema njihovom interesu te kroz individualiziranu posvećenost svakom učeniku omogućiti sjecanje znanja koje će im pomoći na putu do uspješne, sretne, dobre i ispunjene sutrašnjice.

S ponosom se možemo osvrnuti na dosadašnja postignuća, a s radošću iščekujemo nove izazove jer rad s mladima jedna je velika pustolovina, zahtjevna i odgovorna, a kada taj rad, trud i požrtvovnost daje izuzetne rezultate koje ova škola polučuje, prije svega mislim na uspjehe učenika, njihovo radosno školovanje te uspješno i savjesno uključivanje u svijet odraslih, kroz sve ove godine, ta postignuća nisu nimalo slučajna. Takvu uvjerljivost i sustavnost ne bi bilo moguće ostvariti bez ljudi koji nas prate i podupiru, stoga im ovim putem zahvaljujem, osobito svim učenicima i djelatnicima škole čiji je predan i marljiv rad, stručnost i profesionalnost temelj na kojem naša škola gradi uspješnu budućnost.

Na krilima nesebičnog zalaganja, mnogih ulaganja i uključivanja u brojne projekte, različitih kreativnih aktivnosti i inovativnih oblika rada koji neprestano stvaraju sve bolje uvjete za, vjerujem, nove uspjehe, ukorak s aktualnim dostignućima i s naglaskom na moderna kretanja u znanosti i tehnologiji, ali vjerno držeći do svih onih tradicionalnih vrijednosti koje su nam u baštinu ostavili naši preci, Srednja škola Ludbreg smjelo i sigurno korača prema ostvarenju novih ideja i uspjeha vođena krilaticom: „Znanje i rad – ključ uspjeha!“

OBRAZOVNI PROGRAMI

Srednja škola Ludbreg pruža obrazovanje u 3 i 4 godišnjim obrazovnim programima:

4 GODIŠNJI PROGRAM:

Strojarski računalni tehničar
Tehničar za mehatroniku

3 GODIŠNJI PROGRAM:

Strojobravar, tokar, pekar (JMO)
CNC operater/ka

Prodavač, kuhar, CNC operater (DUALNO)
Pomoćna zanimanja (kuhar, slastičar, vrtlar) – (TES)

PREDNOSTI UPISA U SREDNJU ŠKOLU LUDBREG:

– moderno opremljene učionice za nastavu